SportSuper vijesti

ISTRA – DINAMO 1:1 Dinamo izjednačio i promašio dvije velike prilike

ISTRA - DINAMO 1:1 Dinamo izjednačio i promašio dvije velike prilike

ISTRA i Dinamo od 17:30 igraju susret 11. kola HNL-a na Aldo Drosini u Puli.

Domaćini su šokirali Dinamo u 8. minuti golom Fuentesa, ali je već u sljedećem napadu Petković izjednačio.

(Fuentes 7′ / Petković 8′)

TIJEK SUSRETA:

46′ Počeo je nastavak

45’+2′ Kraj prvog poluvremena. Odlična utakmica u Puli. Dinamo je brzo odgovorio na rano vodstvo Istre koja se uopće ne brani nego se pokušava nadigravati s najboljom hrvatskom momčadi. Imali su Puljani još jednu veliku priliku, no za sad briljira golman Čondrić koji je spasio barem dva sigurna gola Dinama

45’+2′ Prilika za Dinamo! Petković se nakon odbijanca našao u čistoj prilici iskosa s nekoliko metara, no sjajni Čondrić skinuo je i taj udarac

45’+1′ Rodriguez je dobio žuti karton zbog povlačenja Stojanovića

45′ Petković je raspalio s ruba kaznenog prostora, ali ravno u Čondrića

44′ Rodriguez je napravio dar-mar po lijevoj strani i ubacio nisku loptu na peterac koju Lešković u zadnji trenutak izbija ispred Fuentesa

39′ Velika prilika za Dinamo! Oršić je poslao dugu loptu iza leđa Istrine obrane, Bosančić ju je potpuno promašio i Ademi se našao sam ispred Čondrića, Želio ga je zaobići, ali se domaća obrana snašla i spasila siguran gol

37′ Velika prilika za Istru! Ivančić je ubacio iz slobodnog udarca, Traore je potpuno sam na vrhu peterca, ali glavom puca kraj gola.

34′ Šunjić je dobio žuti karton

33′ Prilika za Dinamo! Oršić je majstorski na centru pobjegao cijeloj domaćoj obrani i krenuo sam prema Čondriću, no domaći golman je na vrijeme istrčao s gola i prisilio Oršića da ode previše u stranu i domaća obrana se stigla vratiti. Da je mogao zadržati liniju kretanja, Oršić bi imao prazan gol

29′ Mrtva šansa za Dinamo! Obeng je neoprezno izgubio loptu ispred svojeg šesnaesterca i Gavranović je bio u čistoj šansi, ali je pucao u golmana. Lopta se odbila do Oršića koji se izborio za udarac, ali Čondrić sjajno brani i njegov udarac

27′ Traore je srušio Petkovića i onda burno reagirao na što je skočila cijela Dinamova, ali i domaća klupa. Nakon gotovo dvije minute prekida žuti karton dobio je Budimir na Dinamovoj klupi, a onda i Traore

26′ Hajrović je probao iz slobodnog udarca, ali puca malo preko gola

24′ Petković je dobio žuti karton zbog povlačenja Fuentesa

22′ Rodriguez je dobro opalio iskosa s 15-ak metara, ali ravno u ruke Livakovića

20′ Cardozo je dobio žuti karton zbog prekršaja

16′ Smirila se malo utakmica nakon ludog otvaranja. Dinamo stoji malo povučeno i kao da čeka priliku iz kontre

8′ GOOOOOOOOL! Nevjerojatno, čim su krenuli s centra, Zagrepčani su izjednačili odličnim golom Petkovića. Oršić je oduzeo loptu za centru i sjajno proigrao Petkovića, a ovaj rutinski pogodio suprotni kut za 1:1

7′ GOOOOOOOOL! Fuentes je zabio za vodstvo domaćih! Španjolac je inicirao odličnu kontru Istre i onda lijepo zabio na ubačaj s krila. Očajno je reagirao Perić koji je dopustio da ga puno slabiji Fuentes izgura i izbori se za udarac

5′ Nametnuo se Dinamo od prve minute. Izveli su Zagrepčani jedan opasan slobodan udarac iskosa s lijeve strane, ali za sad bez veće opasnosti

1′ Počela je utakmica

Istra 1961: Čondrić; Rubić, Bosančić, Rufati, Fuentes; Ivančić, Cardozo; Traore, Sane, Obeng; Rodriguez

Dinamo: Livaković; Rrahmani, Perić, Lešković, Stojanović; Šunjić, Ademi, Oršić, Gavranović, Hajrović; Petković